img_header
  • m_home
  • m_map
  • m_post

Обладнання для виробництва металопластикових вікон
Обладнання для виробництва склопакетів
Комплектуючі для обладнання, промислові щітки

Технологія виробництва виробів із ПВХ

Виробництво вікон та дверей із ПВХ розділено на кілька умовних виробничих секторів:

1) Сектор заготівлі;
2) Сектор зварювання виробів;
3) Сектор зачищення кутів конструкцій;
4) Сектор установки імпостів і ущільнювальної гуми;
5) Сектор установки й регулювання фурнітури;
6) Сектор установки готових склопакетів;
7) Сектор регулювання створок при установці склопакетних виробів

Давайте вивчимо кожний сектор більш детально:

1) Сектор заготівлі

На цій ділянці виробляються наступні операції:

Нарізка армуючого профілю. Армуючий профіль нарізується на заготівлі відповідно до бланка замовлення, які маркіруються й установлюються в спеціальну піраміду таким чином, щоб забезпечити до них вільний доступ.

Нарізка заготівель ПВХ виробляється відповідно до бланка замовлення з урахуванням запасу на зварювання 5-6 мм (припуск на зварювання є параметром, що залежить від настроювання зварювального верстата, і може перебувати в межах від 2,5 до 3 мм на сторону).

ПВХ-профілі нарізуються під кутом 45°.

Імпост нарізується під кутом 90° з урахуванням запасу на виступи з кожної сторони, по 2,5 - 6 мм на сторону (залежно від настроювання фрезерного верстата).

Фрезерування всіх необхідних отворів у заготівлях ПВХ, а саме дренажних і вентиляційних отворів, отворів під установку основного запору, отворів під замок на вхідних дверях. Фрезерування торців імпостів.

Установка необхідного по довжині армування в заготівлі ПВХ, відповідно до маркування на профілі. Закріплення армування виконується саморізами 3,9 х 16 (3,9 х 19) мм.

Продувка заготівель профілів стисненим повітрям.

Важливо вказати, що якість виробів, що випускаються, становиться вже на ділянці заготівлі.

ПВХ профілі не повинні мати ушкоджень (захисна плівка не повинна мати ушкоджень)

Габаритні розміри перетину профілю повинні повністю відповідати таблиці припустимих відхилень профілів. Застосовувати у виробництві виробів із ПВХ профілі, що мають відхилення в перетинах, неприпустимо.

На кожному етапі виробництва повинен бути організований вхідний контроль якості ПВХ-профілів.

2) Сектор зварювання виробів

Зварювання профілів виконується за допомогою спеціальних верстатів. У процесі зварювання необхідно строго витримувати необхідні умови зварювання:

Температура звареного ножа 220-250 °С. Поверхня ножа повинна бути абсолютно чистою. Тефлонове покриття ножа зварювального апарата протирають чистою бавовною або паперовим рушником щогодини, на «гарячу», без використання розчинників. Час плавлення заготівель триває близько 18-40 секунд, а час зварювання заготівель 20-40 секунд.

Перед установкою заготівель на зварювальний верстат необхідно переконатися в чистоті поверхонь, що зварюються, тому що змащення, пил, стружка ПВХ або металу різко погіршують якість зварювання кута.

Після закінчення процесу зварювання роблять візуальний контроль якості звареного шва.

Шов обов'язково повинен мати білий колір (потемніння або пожовтіння, свідчить про те, що температура нагрівання зварювального ножа була дуже висока або у виробництві використовуються ПВХ-профіль неприпустимої якості).Шов повинен бути рівномірним.

Варто зробити контроль відповідності габаритних розмірів виробів відповідно до бланка замовлення.

3) Сектор зачищення кутів конструкцій

Зачищення кутів виробів проводять вручну або на спеціальному верстаті.

При ручному зачищенні використовують стамеску з вузьким лезом і спеціальний ніж (серповидної форми).

При зачищенні кутів на встаткуванні необхідно звертати увагу на лицьові поверхні профілю, щоб не відбувалося їхнього ушкодження фрезами.

Після контролю якості зачищення, вироби встановлюються на спеціальні піраміди для проміжного зберігання.

4) Сектор установки імпостів і ущільнювальної гуми

Імпост приєднується за допомогою металевих системних з'єднувачів

Є можливість використання саморізів (розміром 4х25 мм)

Насамперед варто виконати точну розмітку місць установки імпоста. Важливо вказати, що розмітку проводять від одного краю рами й потім контролюють відстань із іншої сторони рами.

На спеціальному кондукторі виконується отвір для саморізів (розміром 5х7 мм.)

Імпост із з'єднувачем заводиться усередину рами й установлюється по розмітці.

З'єднувач імпоста прикріплюється до рамного профілю за допомогою 4-х саморізів (розміром 4х25 мм), У заздалегідь просвердлений отвір у рамному профілі загортається саморіз (розміром 5х70 мм.) Для підвищеної надійності конструкції, може застосовуватись додаткове кріплення з'єднувача імпоста саморізом (розміром 5х70 мм). Далі можна переходити до установки ущільнювальної гуми:

Ущільнення в створці конструкції виробляється єдиним шматком ущільнювальної гуми. Занурення ущільнення в паз повинне починатися в середині верхньої поперечини конструкції. Ущільнювальна гума вручну заводиться в прийомний паз таким чином, щоб не відбувалося його розтягання. Стикується ущільнювач за допомогою спеціального клею (А,З).

Ущільнювач на стулках додатково підклеюється по кутах. У конструкції вікна з імпостом у випадку створки в рамі необхідно додатково зробити вибірку (можна застосувати стамеску або ручну фрезерну машинку) у місці примикання імпоста (В). Ущільнювач ставиться без розривів, цілим шматком. У випадку глухого скління застосовується ущільнювач, які допускається стикувати (А). Тоді в місцях з'єднання імпоста з рамою робити вибірку не потрібно. По стику ущільнювач склеюється клеєм.

Тут же роблять свердлення отворів для вирівнювання тиску. Отвори свердляться по кондуктору у верхній горизонтальній частині рами в торці наплива й бічній частині із внутрішньої сторони

5) Сектор установки й регулювання фурнітури

На цій ділянці роблять установку необхідної фурнітури відповідно до бланка замовлення.

На створку встановлюються кутові перемикачі, з'єднувачі запорів і середні запори, які закріплюються саморізами (розміром 4х25 мм). Основний запор ріжеться під необхідний розмір. Перед обрубанням робітник повинен точно відміряти розмір стулки по фальці й установити цей розмір на масштабній лінійці. Основний запор установлюється на створку й закріплюється саморізами (розміром 4х25 мм.) Всі види фурнітури мають спеціальні фіксатори, що втримують положення фурнітури в нейтральному положенні. Це необхідно для того, щоб під час монтажу всі складові частини фурнітури правильно стикувалися між собою. Фіксатори зриваються при першому повороті ручки. Однак перед монтажем необхідно перевірити правильність розташування частин фурнітури.

Важливо пам'ятати, що тип та розмір середнього запору заздалегідь підбирається залежно від висоти створки. Якщо створка буде вище 800 мм по фурнітурному вирізу, то необхідно установити додатковий притиск створки між верхньою й нижньою петлею.

Для правильного присохлого положення створки щодо рами застосовуються спеціальні напрямні. Напрямні закриваються усередину рами по 2 штуки в кожному куті й потім стулку вставляють у раму. Застосування напрямних дозволяє грубо оцінити правильність виготовлення стулки й рами. Якщо стулка бовтається, то, швидше за все, вона зроблена менше необхідного розміру або раму зроблена більше необхідного розміру.

На стулку поворотно-відкидного вікна, за допомогою шаблона, установлюється нижня петля на рамі й закріплюється довгими саморізами (розміром 4х40 мм.) Більш довгі саморізи застосовуються через те, що вони вкручуються тільки в пластик. Саморізи повинні як мінімум пройти через дві перегородки пластику. Довжини саморіза (розміром 3.9 х 25 мм) у цьому випадку не вистачає. На раму встановлюються верхня й нижня петлі, які закріплюються саморізами (розміром 4 х 25 мм.) Тепер стулка й рама з'єднуються в єдину конструкцію.

При перевірці фурнітура повинна працювати без заїдань і ривків.

Важливо пам'ятати, що затиснутий між створкою й рамою аркуш паперу не повинен легко вийматися.

6) Сектор установки готових склопакетів

Остаточне регулювання стулок виробляється на спеціальному стенді скління та контролю, що дозволяє імітувати умови реальної установки вікна в проріз. На цьому ж етапі необхідно проводити загальний контроль якості виготовлення виробів.

Підкладки під склопакети призначені для:

Розподілу ваги склопакета, вирівнюючи в такий спосіб навантаження на фальц, і додатково виключати небажані ситуації, що виникають через перепад температур, умов експлуатації й так далі.

7) Сектор регулювання створок при установці склопакетних виробів

У створку встановлюється підкладки для вирівнювання фальца в ті місця, де будуть установлено підкладки під склопакет, на відстані 4-5 см від кутів склопакета.

Склопакет установлюється в стулку вікна на дві підкладки товщиною по 5мм – А і Б. Вирівнюємо положення склопакета в прорізі вікна за допомогою монтажної лопатки й установлюємо підкладки В и Г товщиною по 5 мм кожна. Виймаємо підкладку Б, при цьому вся вага склопакета перейде на підкладку А.

При провисанні створки необхідно: вставити монтажну лопатку між фальцом рами й склопакетом.

Натискаючи на склопакет перемістити верх рами нагору й установити підкладку Д необхідної товщини. Перевірити роботу створки й при необхідності змінити товщину підкладки Д.

При висоті створки більше 1,3 м необхідно встановити додаткові дистанційні підкладки Е и Ж. При їхній установці товщина підкладок підбирається така, щоб не відбувалося вигину вертикальних частин створки.

Всі підкладки фіксуються невеликою кількістю силіконового герметику. Це необхідно для того, щоб не відбувалося зсуву підкладок при установці штапиків і транспортуванню. Після установки штапиків в обов'язковому порядку необхідно просадити пластиковим молотком частини створки.

Всі операції по регулюванню створок роблять у вертикальному положенні на стенді. Підкладки встановлюються на 40 - 60 мм від внутрішнього кута по фальці, при ширині стулки більше одного метра можна зміщати підкладки до 200-250 мм від внутрішнього кута по фальці.

На місця установки дистанційних підкладок установлюються підкладки для вирівнювання фальца.

Склопакет установлюють на несучі підкладки А і Б товщиною 5 мм. Монтажною лопаткою вирівнюють положення склопакета в прорізі рами.

Підбирають необхідної товщини дистанційні підкладки В і Г. При склінні глухих конструкцій з горизонтальним імпостом необхідно вага верхнього склопакета передати на каркас будинку через підкладки й нижній склопакет. Для цього зверху нижнього склопакета необхідно поставити додаткові підкладки.

Після виконання всіх операцій готова конструкція транспортується на склад. Важливо пам'ятати, що у випадку виготовлення виробу з кольорового або ламінованого пластику – конструкція обов'язково упаковується.

При полном или частичном использовании материалов ссылка
на www.technowin.com.ua обязательна